Nový web ÚVHK – co je nového?

Jelikož IT a internetové technologie prochází nepřetržitým vývojem, rozhodl se Ústav vodního hospodářství krajiny na tento vývoj reagovat a moderní prostředky začít aktivně používat.

Nedávno založený ústavní profil na Facebooku doplňujeme o nové webové stránky. Webové stránky jsou vytvořeny s využitím většiny moderních standardů. Stránky jsou vytvořeny v systému Drupal 7, vzhled stránek je optimalizován pro všechny běžné webové prohlížeče (Firefox, Internet Explorer, Opera, Chrome a Safari), stránky jsou responzivní a tudíž umožňují snadné prohlížení na všech mobilních zařízeních, součástí stránek je fulltextové vyhledávání a všechny články je možno exportovat do RSS čtečky.

Uvědomujeme si, že mnohem důležitější, než je vlastní moderní provedení stránek je jejich obsah. V souladu s tímto předpokladem byla navržena vlastní struktura stránek. Obsah stránek je primárně určen studentům. Naší snahou bude na stránky umisťovat jednotlivé podklady související s výukou, s vypracováním a odevzdáním závěrečných prací. Dále budeme průběžné informovat studenty a odbornou veřejnost o vědeckých a odborných výsledcích zaměstnanců ústavu, jejich studentů a jiných odborníku v oboru. Součástí ústavu je meteorologická stanice, její průběžně měřené meteorologické veličiny budou pro potřeby aktuálního přehledu prostřednictvím stránek k dispozici. Nedílnou součástí ústavu je i Kabinet životního prostředí, prostřednictvím jeho stránek budou poskytovány nové informace o novinkách a trendech související s obecnou ekologií, enviromentalistikou, problematikou přírodních způsobů čištění vod a aplikovanou ekologií.

V budoucnu se budeme stále snažit o to, aby obsah stránek byl průběžně aktualizován a doplňován o nové informace. Pevně věříme, že se s novým prostředím webových stránek sžijete a že informace uveřejněné na stránkách si najdou své uplatnění. Budeme taky rádi za Vaše konstruktivní připomínky, které můžete směřovat na správce stránek.

Pavel Menšík

Předchozí web ÚVHK     Nový web ÚVHK