Informace studentům k bakalářským SZZ

informace o Státní závěrečné zkoušce (SSZ)

Potřebné informace a pokyny:

• posudky bakalářské práce: měly by být vloženy v intranetu nejpozději 10. 6., tak abyste se s nimi mohli dostatečně dopředu seznámit a připravit si odpovědi na otázky (nejčastěji z posudku oponenta). Je doporučeno si je připravené vložit na konec Vaší prezentace.
  • příprava prezentace k obhajobě BP: doporučuji v PowerPointu nebo v pdf, jiné formáty letos není možné předem odzkoušet na noteboocích, které budou u státnic. K SZZ si přineste uložené ideálně na dvou nosičích pro případ nějakého problému (případně i v mailu/disku). Délku si vyzkoušejte přednesem na cca 10 minut. Klaďte důraz na Vaši vlastní práci, teorii jen stručně. Nevkládejte příliš textu, spíše body pro nasměrování výkladu a obrazovou dokumentaci.
  • příchod k SZZ: přijďte prosím cca 10-15 minut před časem Vaší obhajoby před určenou místnost, samozřejmě s ochranou dýchacích cest. Je nutné mít tak jako na jakoukoliv jinou zkoušku v intranetu zaškrtnuté čestné prohlášení o neexistenci příznaků a v intranetu vložený výsledek testu (PCR či antigenní) ne starší 7 dnů.  Bude důsledně kontrolováno!
  • průběh SZZ: tajemník komise Vás pozve dovnitř, Vy si nachystáte prezentaci. Poté Vás tajemník představí, předseda Vás vyzve k prezentaci BP. Prezentujete cca 10-15 minut, ne déle! Následně jsou čteny posudky, poté reagujete na dotazy z posudků a dále na dotazy členů komise. Pak následuje "odborná rozprava" - jednotliví členové komise kladou otázky z oboru, vy odpovídáte. Předseda ukončí rozpravu a vyzve Vás k opuštění místnosti. Komise se bez Vás poradí, poté Vás pozvou zpět a ihned sdělí výsledek, všechny známky a případná ocenění. Vy poté IHNED OPOUŠTÍTE BUDOVU. Sdružování v prostorách fakulty není možné.
  • svoji práci pak můžete přihlásit do soutěže MŽP Czech Envi Theses o ceny (ve finálovém kole odměny ve výši ve výši 30, 20 a 10 tis. Kč.) - viz https://czechenvithesis.cz/

Případné dotazy nebo nejasnosti směřujte na hyankova.e@fce.vutbr.cz nebo Vašeho vedoucího BP.

Hodně štěstí :)